top of page

SK Prosek Praha

Vítejte v SK Prosek Praha - vášem sportovním domově v samém srdci Prahy 9! S bohatou historií sahající až do roku 1905 jsme se stali nedílnou součástí sportovního dění našeho města. V roce 1983 jsme se přestěhovali do stávajícího areálu v Lovosické ulici, kde náš klub nalezl nový domov a rozkvétal jako nikdy předtím.

Naše historie se pyšní mnoha úspěchy, dříve zejména v oblasti ženského basketbalu. Dnes naše klubové barvy zdobí především výjimeční badmintonisté, kteří osvědčují svůj talent i na mezinárodní úrovni. Oddíl volejbalu patří k nejlepším mládežnickým základnám v České republice. 

Jsme hrdí i na sportovní gymnastiku, která je součástí klubu od jeho založení, Tento rok jsme přivítali do naší rodiny nový oddíl atletiky. Společně se budou věnovat všeobecnému sportovnímu rozvoji dětí a stanou se tak srdcem našeho klubu.

A to není vše! Nedávno jsme založili také oddíl padelu, který považujeme za velmi perspektivní sport. Skvělý kolektiv hráčů a trenérů je připraven vás zasvětit do tajů tohoto vzrušujícího sportu.

SK Prosek Praha, je místem, kde se setkávají sportovní nadšenci všech věkových kategorií. Pokud hledáte místo pro svůj sportovní růst, společenství a výjimečné sportovní zážitky, jste u nás správně. Připojte se k naší rodině a společně dosáhneme nových vrcholů! Těšíme se na vás na hřišti!

skp historie.webp

SK Prosek byl založen 18. května 2004 a je právním nástupcem Tělovýchovné jednoty ČKD Kompresory. 

Minulost klubu je spojena s tělovýchovnou činností na Proseku, navazuje na činnost předválečných dělnických a tělovýchovných spolků při pražských cihelnách a pekárnách, z nichž první byl založen již v roce 1905 jako Tatran Prosek

TJ ČKD Kompresory byla založena zaměstnanci ČKD Praha dne 21. 12. 1966. Nárůst činnosti vedl ke sloučení TJ ČKD Kompresory a Tatranu Prosek. Dohoda na ustavení společné Tělovýchovné jednoty ČKD Kompresory byla uzavřena 1. března 1967.

O téměř deset let později byla zahájena výstavba areálu v Lovosické ulici, a to v následujících etapách:

  •  26. 2. 1976 - zahájení výstavby

  • tělocvična o rozměrech 18 x 30 m

  • travnaté fotbalové hřiště

  • tribuna travnatého hřiště se sociálním zázemí

  • 30. 9. 1985 - ukončení výstavby

V roce 1999 bylo přebudováno původní škvárové hřiště na hřiště s umělým povrchem. Ten byl v roce 2006 vyměněn za povrch druhé generace a doplněn novým umělým osvětlením.

bottom of page